Śnieżnik zdobyty!

Gdyby ktoś przed meczem poszedł do zakładu bukmacherskiego i postawił pieniądze, że WLKS Wambierzyce drużyna która przechodziła kryzys w ostatnich 5 kolejkach, cztery przegrywając i jedną remisując, wygra podejmując u siebie Śnieżnik Domaszków vice-lidera oraz kandydata o mistrzostwo rozgrywek klasy "A" grupy IV  wałbrzyskiej to zgarnął by fortunę. Lecz tak się właśnie stało! Podopieczni Trenera Tomasza Herby wygrywają pierwszy mecz w lidze w 6 kolejce pokonując drużynę z Domaszkowa 2:1 (2:0). Jak 2 kolejki temu pisaliśmy, że ciężko wypowiedzieć się coś o meczu z Kudową, tak teraz można powiedzieć że spotkanie z Śnieżnikiem to był najlepiej rozegrany mecz w ostatnim okresie przez WLKS, w pełnym składzie do którego powrócił kapitan Patryk Kapłon, oraz dołączył Mateusz Curlej. Od 1 minuty staraliśmy się grać jak najlepiej, podpowiadać sobie nawzajem i wspierać jak drużyna, by pokazać że Wambierzyc nie można skreślać i to udowodnić. Po 10 minutach z boiska zszedł z powodu kontuzji Paweł Fornal a zastąpił go Mateusz Herba, który w 21 minucie strzela bramkę na 1:0. 9 minut później tj.30, bramkę strzela Cyprian Kurpiel ustalając wynik na 2:0 do przerwy. Po przerwie wiedzieliśmy, że Śnieżnik za wszelką cenę będzie chciał doprowadzić do remisu, i w 76 minucie strzela gola na 2:1, od tej minuty zaczęły się też nerwy, lecz ciągle pozostawaliśmy skoncentrowani aby do końcowego gwizdka utrzymać prowadzenie, wygrać mecz i zostawić 3 punkty w Wambierzycach i tak też się udało. W tym meczu WLKS zostawił serce na murawie swą grą i walką, z czego ta drużyna słynie od 2004 roku. Wielkie gratulacje dla całej drużyny, trenera, oraz sztabu szkoleniowego za wygraną!

WLKS Wambierzyce - Śnieżnik Domaszków 2:1 (2:0)

Skład WLKS Wambierzyce: 1.D.Jędrychowski - 26.M.Tryzna, 90.J.Zaręba, 99.P.Herba, 4.M.Woronowicz - 15.P.Kapłon (C), 7.P.Brożek(74'), 2.D.Dudzik, 31.M.Curlej(85'), 11.P.Fornal(10') - 5.C.Kurpiel

Na zmianę wchodzili: 54.W.Frąk(74'), 18.T.Wójcik(85'), 9.M.Herba(10')

Niewykorzystani rezerwowi: 17.J.Sołtysik, 16.R.Janicki, 8.M.Miszczak, 23.G.Wacławik, 3.R.Bagiński

Trener: Tomasz Herba